Bernát küldte a Pomázon készült fényképeit az ottani Petőfi Sándor utcatábláról. Nagy köszönet fiatal támogatónknak a lelkes utcatábla gyűjtésért, melyért természetesen köszönő/ajándék Petőfi vers is jár. Most A puszta télen lesz ez.
S nem csupán az utcatáblát fotózta le Bernát, hanem -mint már korábban is- , utcarészletet is kaptunk! Nagyon hangulatos kép! Nagy köszönet érte!
S újra egy címeres utcatábla! Láttunk már jópárat ilyent, de egyszínű címerest még nem. Hiába ahány település, annyi különlegesség az utcatáblák terén is!
Virtuálisan is végigsétálhatunk mi is a goggle maps segítségével, s igazan takaros, rendben tartott, a két oldalán gondozott árokkal szegélyezett utcán
Petőfi Sándor: A puszta télen
Agárdi Gábor (1922-2006)
Jászai Mari és Kossuth díjas
Érdemes és Kiváló Művész
a Nemzet Színésze
https://www.nemzetijelkepek.hu/onkormanyzati-cimerek?title=pom%C3%A1z&field_megye_target_id=All
Pomáz városa az ősidőktől lakott terület réz és bronzkori sírok alapján, de laktak itt , később kelták, avarok, longobárdok, majd a rómaiak vették birtokba .Első írásos említése 1138-ból való. Vak Bottyán egyik oklevelében. 1277-ből egy adománylevélből kiderül, IV. László király pomázi birtokát Erzsébet hercegnőnek adományozta. Árvíz és pestisjárvány pusztította lakosságát többször is.
A törökkorban a magyar lakosság jelentősen megcsappant, mindössze 10 családvolt magyar nemzetiségű. A törökök kiűzése után újra fejlődésnek indult. Szőlő ültetvények, borászat, bőrfeldolgozó, kerékgyártó, kőműves iparosok kézműiparos cégek alakultak, gőzmalmok létesültek
https://hu.wikipedia.org/wiki/Pom%C3%A1z
1773-ban Wattay Pál építette a kastélyt, amelyet unokahúga, Teleky Józsefné örökölte meg
https://hu.wikipedia.org/wiki/Teleki%E2%80%93Wattay-kast%C3%A9ly
Mivel városbemutató videót nem találtam, ezért kiválasztottam 2 nevezetességét , ízelítőnek, a város kulturális,/ történelmi éltének (múltjának) .
Pertőfi is járt Pomázon, barátjával, amelyről majd a videóban kapunk információt
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése