Istvántól újabb Petőfi utcatáblát és kaposszerdahelyi nevezetességek fényképeit kaptunk . Nagy köszönet érte, és természetesen a köszönő / ajándék Petőfi vers is következik : a Hazámban című
Szerencsére a google maps segítségével mi is végigsétálhatunk rajta- .
Petőfi Sándor: Hazámban
Stohl András (sz.: 1967)
Jászai Mari
és vastaps díjas,
színész.
film és szinkron színész
televíziós műsorvezető
https://hu.wikipedia.org/wiki/Stohl_Andr%C3%A1s
Kaposszerdahely -bár nem nagy lélekszámú település- történelme régre nyúlik vissza.
1230-ban már vásártartartási jogot kapott (szerdai napra),és 10 év múlva már temploma és plébániája volt. 1403-től a Kaposvári Vár része lett.
A török korban annyira elnéptelenedett hogy mindössze 2-8 házban éltek
Amikor 1706-ban kurucuk kezére került, az ott lakó rácok elhagyták a falut . 1726-ban a birtokviszony rendezése során két család , a Lengyel és a Prilej család kezébe került, akik nagy szőlő ültetvényeket ültettek és megindult a település fellendülése korábban lerombolt templom helyére kápolnát építettek.
Az 1831-es kolerajárvány 30 ember életét vette el- Az 1800 as évek utolsó évtizedében az eladósodott középbirtokosok eladták földjeiket, és ezzel együtt kisparaszti gazdálkodást folytató családok telepedtek meg. 1904-ben iskolát építettek. és a település 1909-ben lett hivatalosan Kaposszerdahelynek elnevezve a belügyminiszter által-
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kaposszerdahely
A Petőfi Sándor utca első épülete a katolikus templom, ,melyet István külön le is fotózott számunkra. valamint a község egyetlen portré szobrát is , Szent Istvánt, melyet a helyi művész Göbölös Attila készített. nagy köszönet érte!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése