Ilonától kaptuk a most következő Petőfi utcás fényképet.Nagy köszönet érte! A köszönő/ajándék Petőfi vers pedig: Elértem amit ember érhet el.
Petőfi Sándor: Elértem amit ember érhet el
Turek Miklós(sz:1973)
színész rendező,
a Versszínház megalapítója
Legjobb férfi előadói díj
birtokosa
https://hu.wikipedia.org/wiki/Turek_Mikl%C3%B3s
https://hu.wikipedia.org/wiki/Budapest_XVII._ker%C3%BClete
Rákoshegy egykor önálló település volt, jelenleg Budapest XVII. kerületének része. Rákoshegy maga is több részből áll, mégpedig Felső-Rákoshegy, Alsó-Rákoshegy, Zsuzsanna-telep, Helikopter lakópark és Nagyhangács részekből áll össze.
A terület a 20. század elejéig Rákoskeresztúrhoz tartozott és a Podmaniczky család tulajdonában volt.1890-ben kezdődtek a parcellázások, miután a család a „rákosokra” kiterjedő itteni birtokukat vállalkozóknak adták el.
A mai Rákoshegy területét Fuchs Ignác vette meg és feleségéről Zsuzsánna-telepnek nevezte el.
1892-ben épült fel az első ház. A parcellázott házhelyek nagyon olcsók voltak, így Rákoshegy gyorsan benépesült. Hamarosan vasúti megállóhely is létesült Rákoskeresztúr-Kavicsbánya néven, ami 1913. május 1-jén a vasúti menetrendben Rákoshegyre módosult.
A lakosság gyors növekedése szükségessé tette egy iskola megnyitását. 1908-ban kezdődött meg a tanítás Tóth Terézia magániskolájában. Rákoshegy 1922. január 1-i hatállyal különvált Rákoskeresztúrtól és önálló nagyközséggé alkult alakult. 1937-ben épült a templom.
Rákoshegyet 1950. január 1.-ével számos fővároskörnyéki településsel együtt – Budapesthez csatolták.
Rákoshegy legújabb része a Helikopter lakópark, amelynek területét 2003-ban parcellázták fel. A terület nevét és utcáit a magyar repüléstörténet ihlette, ami a közeli Rákos-mezőn zajlott, így minden közterület vagy a hőskor magyar pilótáinak a nevét, vagy más, a repüléshez kapcsolódó elnevezést visel.
https://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1koshegy
Ilona lencsevégre kapta Petőfi utca közelében lévő nevezetsségeket. Köszönet érte, így kicst betekintést nyerhetünk Rákoskeresztúr szobraira.
1956 -os emlékhely emlékművei:
Végül egy videó Rákoshegy mai életének ünnepi óráiról
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése