Petőfi születésének 200. évfordulóját egy kis falu mégiscsak megünnepli Petőfit egy mellszoborral. Már nagyon szomorú voltam , hogy elmúlik majd ez az emlékév anélkül, Petőfinek lenne szobor állítva hazánkban?
Az elmúlt 150 év-ben elég jelentős számban készültek Petőfiről szobrok, melleszobrok, fali plakettek. Különösen a 100. és 150. évforduló alkalmából . Az idén úgy érzem híján vagyunk ennek.
Csodás , hogy Bogács település szánt arra pénzt , hogy elkésszítessen saját közösségének egy Petőfi mellszobrot . A szobor avatása pár nap múlva június 22.én lesz, viszont ezt megelőzte most az Eger TV egy interjúja a mellszobor alkotójával. Gódor Gáborral .
Az interneten szörfölve akadtam erre a szívmelengető riportra, melyben msot először blogunk történetében , az alkotóval készült beszélgetésből ismerhetjük meg az alkotás folyamatát.
Gódor Gábor
szobrász
https://muvesz.ma/bemutatjuk-godor-gabor-szobrasz-godor-art/
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bog%C3%A1cs
Bogács nevét az ószláv bogatu szóból eredeztetik ami gazdagot jelent A község Eger és Miskokolc között a Bükk aljában található (Egerhez közelebb) A terület az őskor óta lakott, az itt talált kőszerszámok bizonyítják. Először 1248-ban említik a települést Bogachi néven. A lakosság főként szőlőtermesztéssel foglalkozott. 1323-ban az egri káptalanhoz került. A török időkben elpusztult, és csak a 18.században népesült be újra.
Az 1950-es években a térségben olajat kerestek, amit nem találtak, de a próbafúrások során termálvíz tört fel. A község termálfürdőjében 1959-ben épült az első medence, 1973-ban még három . A létesítmény 2000-től már hat medencével várja az idelátogatókat
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bog%C3%A1cs
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése