Hilda ajándékozott meg bennünket újabb Petőfi utcatáblával. Nagy köszönet érte, és a köszönő/ajándék Petőfi vers most az: Erdőben című
Virtuálisan is végigsétálhatunk a Petőfi utcán a linkre kattintva:
Az újratelepítés azonban nem közvetlenül Németországból , hanem a már létező magyarországi német falvakból jött. Mint Soroksár, Budatétény, Adony, Üröm, Pilisborosjenő és Taksony. Néhány magyar család érkezett Süly, Üllő és Uri községekből is. Ez volt a második betelepülés. A lakosok kétharmada volt német, egy harmaduk magyar, de mindannyian katolikusok voltak.
1804-ben Bercel önálló község lett és Cegléd-Bercel nevet kapott. Ebből az időből származik a község címere. A lakosság főképp földműveléssel és állattenyésztéssel foglalkozott.
1864-ben építették meg a vasútvonalat Pest és Szolnok között. A vasút lett a lakosság legfontosabb munkaadója. A XIX. század 60-as éveiben a falu, mint "vasutasváros" volt ismert Magyarországon. A földművelés és az állattenyésztés csak mint mellékfoglalkozás volt jelen a településen. A 19-20. század fordulóján a gróf Cseszneky család járult hozzá a környékbeli mezőgazdaság és malomipar fejlődéséhez.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése