Judittól kaptuk a mai Petőfi utcatáblát Budapestrül, a Belvárosból Nagy köszönet érte , s természetesen következik a köszönő/ajándék vers is: A tintásüveg
A második fényépből ítélve, úgy látom ez igazán különleges perspektívából készült, mert egy épületen belülről fényképezhette Judit, ahonna épp rálátott a Petőfi Sándor utca táblájára. No ilyenben sem volt részünk az elmúlt másfél év alatt. Mindig van valami apró különlegesség, akárhány Petőfi utcatábla kerül utunkba! Köszönet érte !
Petőfi Sándor:A tintásüveg
Ember Márk (sz-: 1993)
színész
Rímerdő M2- tv csatorna
https://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:V._ker_c%C3%ADmere.jpgBudapest Belváros része a Contra-Aquincum nevű római erőd területéről fejlődött ki. Már a középkorban kialakult a pesti városmag , amely nem önálló városként, hanem Buda külvárosaként ipari és kereskedővárossá fejlődött.
Zsigmond király uralkodása idején hajóhíddal kötötték össze Budával.
Mátyás királytól 1468-ban megkapta a szabad királyi város rangot. Városfallal vették körül és a városból kivezető utakakat kapuk őrizték.(Hatvani kapu, Váci kapu , Kecskeméti kapu...)
A török hódoltság idején megállt a város fejlődése. Majd a törökök kiűzése után a középkori városfalakat lebontották, így adva teret a további terjeszkedésnek.
Mamár a belvárost tágabban értelmezve a VI és VII- kerület egy része is magába foglalj nem csak az V. kerületet.
u.wikipedia.org/wiki/Belváros_(Budapest)#Története
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése