Ilona, komplett tudósítással tért haza Csömörről, Így most a Petőfi Sándor nevet viselő művelődési ház kapcsán újabb virtuális kirándulást tehetünk e községbe. Annál is inkább mivel oly tanulságokkal szolgál ez a nagyközség, ami példaértékű, érdemes lenne megfogadni / alkalmazni más falvakban városokban is.
Köszönet a képekért, s az ajándék Petőfi vers most sem marad el természetesen, mégpedig megzenésített formában következik most.
A művelődésiház programjaiba bekukkanthatunk FB oldalukon
https://www.facebook.com/csomormuvhaz/?locale=hu_HU
Petőfi versek melyek népdalokká váltak
Tímár Sára
Arany violinkulcs kitüntetettje ,
Levente díjas,
Junior Príma díjas,
Ex Libri díjas
énekes
Csömör hangulatos bemutatása az alábbi oldalról:
http://kontraszt.godollo.hu/turizmus/seta/kirandulohelyek/?catalog3_id=229
"800 éves történelmében leginkább a barokk kor hagyott ma is látható nyomot: az 1771-ből származó RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM építtetője a gödöllői uradalom kegyura, Grassalkovich I. Antal (1694-1771) volt, akit a legenda szerint a NEPOMUKI SZENT JÁNOS SZOBOR ) terveivel foglalatoskodva ért a halál. A XVIII. században épült EVANGÉLIKUS TEMPLOM azt az időt hirdeti, amikor a török háborúkat követő elnéptelenedés miatt, a földbirtokos Wattay család evangélikus szlovák lakosságot telepített a községbe. Őket követték a Budáról érkező, szőlőműveléssel foglalkozó német telepesek; oszlopos tornáccal épített házaikat, mint a sváb-tót építészet jellegzetességeit, az ÓFALU PARASZTHÁZAI őrzik. A szlovák hagyományok sikeres közvetítője a több generációs BÁLÓ LIPÓT KULTURÁLIS EGYESÜLET színes népviseletük, népdalaik, táncaik mellett leglátványosabb bemutatójuk az ÉLŐ BETLEHEM Megrendelhető programjuk a SZLOVÁK LAKODALMAS, amely a PÜNKÖSDI FESZTIVÁL - CSÖMÖRI FALUNAPOK májusi, négy napos rendezvénysorozatán is bemutatásra kerül. Gazdag gyűjtemény a népi kultúra tárgyi emlékeit bemutató FALUMÚZEUM A község határában egyedülálló emlékmű a GLORIA VICTIS, amely - elsőként a világban - a kommunizmus közel 100 millió áldozatának és az 1956-os áldozatoknak állít emléket. Egyedi földrajzi érdekesség és természetvédelmi terület a CSÖMÖRI ŐSLÁP (Csömöri-patak völgye) ritka mohafajok, a gyapjúsás, a mocsári nőszőfű, a sárga nőszirom, a Jávorka-fényperje és sok énekes madárfaj élőhelye. Virágból annyi van a vidéken, hogy szirmaikból színpompás, a falu utcái betakaró VIRÁGSZŐNYEG készül az ÚR NAPI KÖRMENET idejére (Pünkösd utáni 2.vasárnap), a kapukat-ablakokat is virágfüzérekkel díszítik, más egyházi ünnepek zenéje is felcsendül a két évtizedes múltra visszatekintő áprilisi CSÖMÖRI KÓRUSTALÁLKOZÓ- ÉS EGYHÁZZENEI HANGVERSENYEN."
Csömör ősszel,
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése